Bakan Koca'dan Gece Yarısı Açıklama Geldi!

Bakan Koca'dan Gece Yarısı Açıklama Geldi!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamaya göre koronavirüsdeki son durum açıklandı.

Sağlık Bakanlığı’nın 14 Ekim’e ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 362 bin 217 testten 30 bin 709’u pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 203 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 26 bin 461 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sosyal mesafe kuralına dikkat edelim. Aşılarımızı mutlaka olalım” dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 80.8 aşılama oranıyla Kırklareli ve Muğla birinci sırada yer alıyor. ‘Mavi iller’ listesinde Kırklareli ve Muğla’yı , Ordu, Çanakkale, Amasya, Eskişehir, Edirne, Osmaniye, Balıkesir, Burdur, Isparta, Uşak, Ankara, Kastamonu, Samsun ve Çankırı izliyor. Yüzde 50.0 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 

14-tablo-ic.jpg

2.doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 78.5 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 76.2 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 70.4 ile İstanbul yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Günlük vaka sayımız bir süredir 30 binin üzerinde seyrediyor. Şartlar göz önünde bulundurulursa, daha da yükselmesi ihtimali var. Maskenin gerekli olduğu ortamları biliyoruz, maskeyi hayatımızdan çıkarmayalım. Sosyal mesafe kuralına dikkat edelim. Aşılarımızı mutlaka olalım.”