Bakan Koca Uyardı! Aman Dikkat Korona Virüs Tekrar Patladı

Bakan Koca Uyardı! Aman Dikkat Korona Virüs Tekrar Patladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamaya göre günlük vaka sayısı yükselişe geçti.

Sağlık Bakanlığı’nın 6 Ocak’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 418 bin 823 testten 68 bin 413’ü pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 156 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 25 bin 502 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kapalı, havalandırması kısıtlı ortamlarda, maske kullanılmayan restoran ve kafeteryalarda uzun süre kalınmamalı. Katılımın fazla olduğu toplantılar, ev içi kalabalık ve uzun süreli buluşmalar, eğlence mekânları bulaşmayı artırmaktadır. Tedbirlerin önemi fazlasıyla artmış durumda” dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 87.9 aşılama oranıyla Osmaniye birinci sırada yer alıyor. Yüzde 60.3 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 2. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 84 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 81.7 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 76.5 ile İstanbul yer alıyor.

6-ocak-tablo.jpg

Bakanlığın açıkladığı verilere göre dünkü vaka sayısı 66 bin 467 idi.

BAKAN KOCA: “TEDBİRLERİN ÖNEMİ FAZLASIYLA ARTMIŞ DURUMDA”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Kapalı, havalandırması kısıtlı ortamlarda, maske kullanılmayan restoran ve kafeteryalarda uzun süre kalınmamalı. Katılımın fazla olduğu toplantılar, ev içi kalabalık ve uzun süreli buluşmalar, eğlence mekânları bulaşmayı artırmaktadır. Tedbirlerin önemi fazlasıyla artmış durumda.”