Kış Lastiklerinde Cezalar Kesilecek? Cezalara Yeni Zam Geldi!

Kış Lastiklerinde Cezalar Kesilecek? Cezalara Yeni Zam Geldi!

Kış lastiklerindeki ceza sistemine dair güncel bilgiler verildi. Öte yandan hangi tarihler arasında araçların kış lastiği takmak zorunlu hale geliyor? Aksi halde para cezası verilecek. Para cezasına dair son drumu da aktaracağız. Bizleri hangi gelişmelerin beklediği yanıt bulacak.

Kış lastiği takmayan araçlara uygulanacak cezalarda yeni dönem başlıyor. Artık zamlı tarife üzerinden cezalar verilmekte. Peki ya 1 Nisan 2022 tarihi ile 1 Nisan 2023 tarihi arasında başlayan lastik cezalarına dair neler biliyoruz? Güncel olarak cezalara dair bilgiler veriyoruz. Bu sayede sizler de merak edilenleri öğrenebileceksiniz. Son zamanlara damgasını vuran detaylarla birlikte bizleri neler beklediğini aktaracak ve araç sahiplerinin öğrenmesi gerekenleri vurgulayacağız.

Kış Lastiği Cezaları Güncel

Kış lastiği takılmaması durumunda 776 TL'lik ceza kesileceği bilgisi iletildi. Güncel olarak bizleri neler beklemekte? Merak edilenleri tek tek sizlerle paylaşıyor olacağız. Son zamanlara damgasını vuran detaylarla birlikte çeşitli ifadelere de yer verilecek.
 

Cezalarda Güncel Durum Nedir?
 

Engelli otopark işgalinde 329₺’den 874₺’ye fiyat yükselmesi yaşanacak.
Ruhsatsız araç kullanmanın da bir cezası olacak. Daha önce 166₺ ödediğimiz ceza sisteminde yeni dönemde 370₺ ödeme yapılacak.
Emniyet kemeri takmamak ve pek yasağından oluşan ihlallerden 196₺ olan ceza yeni yıl içinde 436₺’ye yükseldi.