EYT'liler Bu Konuda Dikkatli Olmalı!  Emeklilikleri Bir Anda İptal Olabilir!

EYT'liler Bu Konuda Dikkatli Olmalı! Emeklilikleri Bir Anda İptal Olabilir!

EYT'lilerle ilgili çeşitli detaylar ve çok daha fazlasına değinilecek. Öyle ki bizleri başka hangi gelişmeler bekliyor? Son zamanlara damgasını vuran emeklilik ve sigorta primlerinde harf kodlamaları, emekliliğe engel olabilir. Hemen sizler de e-devlet üzerinden bunu kontrol edebilirsiniz.

EYT'lilerin dikkat etmesi gereken alanlar ön plana çıkıyor. Öyle ki emeklilikleri bir anda sona erebilir. Bu nedenle e-devlet üzerinden sigorta prim listenizi kontrol etmenizde fayda var. Yoksa bulunduğunuz işyerine bağlı olarak yapılan resmi değerlendirmeler sonucunda sigorta priminiz yanabilir. Dolayısıyla buna erişmek ve kontrol etmek büyük öneme sahip. Gelinen noktada bizleri başka hangi detayların beklediği de ortaya çıkıyor. Söz konusu gelişme ile birlikte bizleri nelerin beklediğini aktaracağız. Öyle ki emekliliğe bu kadar az bir zaman kala EYT'lilerin e-devlet üzerinden kontrol etmesi gereken bir detay diyebiliriz. Sizler de güncel fırsatları değerlendirmek ve çok daha fazlasına erişmek için bunu yapmalısınız. Söz konusu detaylarla birlikte bizleri başka nelerin beklediği ortaya çıkacak.

Bu Kodlara Dikkat Edin!

SGK'da primlerinizi kontrol ederken bazı harf kodlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Prim listenizin yanında böyle harfler yer alıyor ise sıkıntılı bir sürece girmiş olabilirsiniz. S (Sahte işyeri), Ş (Şüpheli işyeri) ve K (Kontrollü işyeri) harfleri ile kodlanıyor. 'Ş' harfi, işyerinin şüpheli işyeri kapsamında olduğu ve hakkında denetim/ inceleme yapılacağı anlamına gelmekle birlikte emekli olmak isteyenlere zor süreçler yaşatabilir. Dolayısıyla gelinen noktada bizleri başka nelerin beklediğiyle ilgili bilgiler vermeye devam edeceğiz.