İslam Memiş Gram Altın İçin Yeni Tarihini Verdi!

İslam Memiş Gram Altın İçin Yeni Tarihini Verdi!

İslam Memiş'ten gelen altın ve dolar yorumu şok etkisi yarattı. Gram ve ONS altın için tarih vermesi dikkat çekti. Uzman ismin altın için görüşü nedir? 2023 yılında altın kaç TL olacak merak ediliyor.

İslam Memiş'in altın ve dolar üzerinde yaptığı yorumlar dikkat çekiyor. Pek çok kişinin yakından takip etmekte olduğu gelişmelerle birlikte çeşitli ifadelere yer verildi. Güncel olarak bizleri başka neler beklemekte? Son zamanlara damgasını vuran İslam Memiş, gram altın için önemli ifadeler kullandı.

Altın ve Borsadan Beklentisi Nedir?

İslam Memiş, yaptığı açıklamada "Borsa tarafında 3.5 milyon yatırımcı var. 1 ayda 250 bin yatırımcı daha girdi. Sosyal medya etkisiyle her yıl zirve noktalara gelince küçük yatırımcının iştahı kabarıyor. Zirve noktalarına hangi enstrümanlar gelmişse yatırımcı kazanırım moduyla bu trene biniyor. Orta ve uzun vadeli yatırımcı olmak gerektiğini, aracı kurumlardan destek almak gerektiğini sık sık ifade ediyorum. Eğer borsaya girecekseniz, yatırımınız varsa en az 6 ay bekleyerek değerlendirebilirsiniz. 1 aylık rekor seviyeler iştahı kabartıyor ancak işin içine girince işlerin hiç öyle olmadığını anlıyorsunuz." ifadesine yer verdi.

Altın Kaç TL Olacak?

Altın için tarih vererek konuşan Memiş, "Altının ons fiyatı 1755 seviyesinde. 1783'e kadar toparlanma gördük. Teknik olarak takip ettiğimiz seviye 1730-1780 dolar aralığı. 1730 aşağı kırılmadıkça problem yok, 1780 de yukarı yönlü kırılmadıkça yükseliş başladı diyemiyoruz. 1780'i direnç takip edip yeni zirveleri konuşuyor olacağız." dedi.