Rekorlar Kıran Şahmaran Dizisinin İkinci Sezonunu Geliyor! Tarih Verildi!

Rekorlar Kıran Şahmaran Dizisinin İkinci Sezonunu Geliyor! Tarih Verildi!

Latin Amerika, ABD Hispanik pazarı ve İberya’da Türk televizyon sektörünün öne çıkarıldığı Turkish TV Festival, 7-9 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Etkinlik, İngilizce ve İspanyolca dillerinde düzenleniyor ve geniş bir izleyici kitlesine hitap ediyor.

Dünyanın birçok ülkesinde büyük beğeni toplayan Türk dizilerinin yapımcısı Tims&B Productions adına festivale katılan Uluslararası Operasyonlar Direktörü Selin Arat, önemli açıklamalarda bulundu. Arat, yeni Netflix dizisi "İstanbul Ansiklopedisi" hakkında bilgiler vererek, popüler dizi "Şahmaran"ın ikinci sezonunun yayın tarihini duyurdu.

Selin Arat, Türk televizyon dünyasının önde gelen yapımcıları ve dağıtımcılarının yer aldığı konferansta şu ifadeleri kullandı: "Şu an üzerinde çalıştığımız üç televizyon projemiz ve bir platform işimiz var. Bu projeler şu anda ön hazırlık aşamasında. Ayrıca ödüllü yönetmen Selman Nacar ile çektiğimiz ‘İstanbul Ansiklopedisi’nin çekimleri yeni tamamlandı. Bu projeyi heyecanla bekliyoruz ve yıl sonunda yayında olmasını planlıyoruz. Duyurabileceğim bir diğer sevindirici haber ise, ‘Şahmaran’ın ikinci sezonunun yine yıl sonu gibi Netflix’te olacak olması. Televizyon dizilerimizin de yeni sezonda yayında olmasını hedefliyoruz.”

Türk Dizilerinin Latin Amerika'daki Popülaritesi

Uluslararası medya ve eğlence içeriği sektörünün önde gelen mecralarından biri olan World Screen’in, Latin Amerika pazarı için yayınladığı dergisi TV Latina’nın editörü Elizabeth Bowen-Tombari, festival hakkında düşüncelerini paylaştı. Bowen-Tombari, "Türk dizilerinin Latin Amerika’daki on yıllık geçmişine odaklanarak düzenlediğimiz Turkish TV Festivali’ni sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sektörün önde gelen temsilcileri ve yetenekleriyle gerçekleştireceğimiz farklı görüşmelerde, Türk dizilerinin sadece başarısına değil, global tv kanalları ve yabancı izleyiciler nezdinde Türk dizilerini zirveye taşıyan uzun ömürlülüklerine, temalarına ve prodüksiyon süreçlerine de odaklanacağız." dedi.

Türk Dizilerinin Küresel Etkisi ve Gelecek Projeler

Türk televizyon dizileri, güçlü hikayeleri ve yüksek prodüksiyon kaliteleri ile dünya çapında büyük ilgi görüyor. Bu ilgi, Türk TV Festivali gibi etkinlikler aracılığıyla daha da pekişiyor. Festivalde tanıtılan projeler ve yapılan açıklamalar, Türk dizilerinin uluslararası alandaki konumunu daha da güçlendirecek gibi görünüyor.

"İstanbul Ansiklopedisi" ve "Şahmaran"ın yeni sezonları, izleyiciler tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Tims&B Productions’ın bu yeni projeleri, Türk televizyon sektörünün yaratıcı ve yenilikçi yüzünü yansıtarak, global izleyici kitlesine hitap etmeye devam edecek.