Camdaki Kız Dizisinde Yaşanan Olaylar Yüzünden RTÜK Harekete Geçti! Dizi Yayından Kalkabilir!

Camdaki Kız Dizisinde Yaşanan Olaylar Yüzünden RTÜK Harekete Geçti! Dizi Yayından Kalkabilir!

Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Camdaki Kız dizisinin yapımcılarının RTÜK'ün tüm uyarılarını dikkate almadıklarını ve daha yakından takip etmeye başladıklarını belirtti.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Kanal D'de yayınlanan Camdaki Kız dizisi hakkında uyarıldı. Şahin, RTÜK'ün uyarılarını dikkate almayan her türlü yapımın peşine düştüklerini açıkladı, özellikle Girl on the Glass'ın yayıncısı.

Gülseren Budaıcıoğlu'nun aynı adlı romanından uyarlanan, başrollerini Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu'nun paylaştığı Camdaki Kız dizisi için RTÜK'ten dikkat çekici bir açıklama geldi. RTÜK Başkanı Şahin, uyarılarını dikkate almayan televizyon yapımlarının daha yakından takip edileceğini açıkladı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURULUR

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kasırgadaki Kız dizisinin editörü başta olmak üzere Üst Kurulumuzun uyarılarını dikkate almayan ve ciddi provokasyonlara neden olan tüm yapımları takibe başladık. Vatandaşlarımızdan tepkiler."

Daha önce Camdaki Kız dizisi için Kanal D'ye yaptırım kararı alan RTÜK, "Dizideki gayrimeşru ilişkiler üzerinden yaratılan hikayeyi Türk toplumu kabul edemez" dedi. Ayrıca dizideki "Nalan" karakterinin annesi tarafından baskı ve kontrol altında tutulduğu ve sürekli psikolojik bazen de fiziksel şiddete maruz kaldığı sahnelerin olduğu belirtildi.