Sıfır Araç Piyasalarında Bankalardan Büyük Rekabet! 250.000 TL Faizsiz Kredi Müjdesi

Sıfır Araç Piyasalarında Bankalardan Büyük Rekabet! 250.000 TL Faizsiz Kredi Müjdesi

Son üç yılda otomobil fiyatlarındaki dalgalanmalar ve Ticaret Bakanlığı'nın alınan önlemleriyle Türkiye otomobil sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Hyundai, Toyota, Nissan gibi büyük markaların indirim ve faiz kampanyaları, otomobil almak isteyenlere cazip fırsatlar sunuyor. Ayrıca meslek gruplarına özel ek indirimler de dikkat çekiyor.

Doların yükselmesi ve çip krizi gibi nedenlerle, son üç yılda otomobil fiyatları gökyüzüne çıktı. Bazı fırsatçılar, fiyatları artırarak vatandaşların otomobillere erişimini zorlaştırdı. Ancak Ticaret Bakanlığı'nın aldığı önlemler sonucunda ikinci el otomobil fiyatları düşmeye başladı. Bazı markalar, fiyatları 180 bin TL'ye kadar düşürme ve 250 bin TL'ye kadar olanlara 12 ay boyunca faizsiz kredi sunma fırsatı sunuyor.

Kampanya Rekabeti Kızışıyor

Yenişafak'ın haberine göre, kayıt dışı ticaret amacıyla otomobil satın alan kişilerin siparişlerini iptal etmesi, önümüzdeki aylardaki siparişleri hızlandırdı. Sektör temsilcileri, bu taleplerin karşılanmasının ardından sıfır araç satışlarında düşüş yaşanabileceğini belirtiyor ve sıfır otomobil kampanyalarının daha da hızlanabileceğine dikkat çekiyor.

2023/03/23/para.jpg

Hyundai Assan Genel Müdürü: Takas ve İndirimler Başladı

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, otomotiv sektöründe indirim ve takas kampanyalarının başladığını belirtiyor. "Birçok marka, geçen ay indirim ve takas kampanyalarına başladı. Bence bu durum, arz talep dengesiyle ilgilidir. Arz, talebi karşılamaya başladığında ve stoklar yavaşça azaldığında, satışları artırmak için kampanyalar düzenleyeceklerini düşünüyorum. Biz de Tucson modelimizde bir kampanya başlattık ve önümüzdeki ay farklı kampanyalar düzenleyebiliriz." dedi.

Fiyatları İndirip Faizi Sıfırladı

Toyota'nın açıklamasına göre, Toyota Corolla Sedan, Corolla Cross Hybrid, Yaris Cross, Hilux ve Toyota C-HR modellerine yüzde 0 faiz avantajı veya nakit indirimle ulaşmak mümkün olacak. Kampanya kapsamında Corolla Sedan, 180 bin TL'ye varan avantajlarla birlikte 1 milyon 2 bin 800 TL'den başlayan fiyatlarla sunulurken, indirim kampanyasını tercih etmeyenler için 250 bin TL'ye, 12 ay vade ve yüzde 0 faizli kredi kampanyası bulunuyor. Toyota aynı zamanda Corolla Cross Hybrid, Yaris Cross ve Hilux modellerinde sunduğu avantajlarla da dikkat çekiyor. Bu modellerde de 250 bin TL'ye 12 ay boyunca faizsiz kredi fırsatı sunan Toyota, sıfır kilometre otomobile ulaşmayı kolaylaştırıyor.

2023/06/05/para21.jpg

Toyota'nın SUV modeli Toyota C-HR ise ekim ayında 120 bin TL'ye varan nakit kampanyası ile 1 milyon 467 bin 400 TL'den başlayan fiyatlara sahip oluyor. Toyota C-HR modelinde indirim kampanyasını tercih etmeyenler de Corolla modelinde olduğu gibi 250 bin TL'ye 12 ay vade ve yüzde 0 faizli kredi fırsatından yararlanabiliyor.

Nissan'dan 125 Bin TL'ye Varan İndirim

Nissan'ın Ekim ayı kampanyasında Qashqai ve X-Trail modellerinde 125 bin TL'ye varan indirimler mevcut. Faizsiz kredi imkanıyla birleşen bu indirimler, otomobil tutkunları için cazip fırsatlar sunuyor. Qashqai'nin yeni fiyat listesiyle birlikte e-POWER modellerinde de ciddi indirimler bulunuyor.

Sadece Nissan değil, Citroen, Opel, Ford ve diğer otomobil markaları da sıfır araç almak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunuyor.

2023/06/05/para27.jpg

Meslek Gruplarına Özel Ek İndirim

Citroen, 2023 model otomobiller için yüzde 1,99 ve yüzde 1,75'lik faiz avantajıyla dikkat çekiyor. Opel'in Corsa, Astra, Crossland ve diğer modellerinde de cazip ödeme seçenekleri bulunuyor. Özellikle sağlık çalışanları, avukatlar ve öğretmenler gibi meslek gruplarına özel ek indirimler de kampanyalarda yer alıyor.

Ford, Fiesta, Focus ve diğer binek modellerinde 300.000 TL, 12 ay vade ve yüzde 1,99 faiz fırsatı sunarken, Renault ve Peugeot da kendi kampanyalarıyla otomobil tutkunlarının karşısına çıkıyor.

Kia, Picanto, Stonic, Ceed SW ve diğer modellerinde 12 ay vadeyle yüzde 3,29 faiz imkanı sunuyor. Kia Sportage modeli de bu cazip faiz oranıyla dikkat çekiyor.

İndirim Kampanyası Ticari Tarafta da Etkili

Fiat, Türkiye'nin önde gelen ticari araç markalarından biri olarak, otomobil almak isteyenlere cazip bir fırsat sunuyor.

Fiat Fiorino Combi İçin Özel Eylül İndirimi Fiat, Fiorino Combi modelini almak isteyenlere özel bir teklif sunuyor. Bu özel kampanya kapsamında benzinli motor seçeneği ile Fiorino Combi'nin fiyatı 563.900 TL olarak belirleniyor. Ancak Eylül ayı boyunca bu aracı satın alacak olanlar için 15.