Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK Emeklileri İçin %25 Zam Geliyor!

Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK Emeklileri İçin %25 Zam Geliyor!

Emekli maaşlarına yönelik yeni zam oranları açıklandı! Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK emeklileri için yüzde 25 zam müjdesi geldi. İşte 9200 TL ve üzeri maaş alan emeklilerin merakla beklediği detaylar ve 2023 Temmuz emekli maaşı hakkında bilgiler. Daha fazlası için okumaya devam edin!

Habertürk'ün Ahmet Kıvanç'ın haberine göre, emekliye yeni zam oranları için TBMM'de önerge hazırlandı. Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK emeklileri yılın altı ayı için toplamda %25 zam alacak. SSK, Bağ-Kur ve emekli memur aylıklarına %25 zam yapılacak.

Emekli Maaşlarına Yüzde 25 Zam

TBMM'de sunulmak üzere hazırlanan önergenin detayları açıklandı. Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK emeklileri yılın ikinci altı ayı için toplamda %25 zam alacak. Daha önce açıklanan zam oranları %25'e tamamlanacak. Önerge, komisyonda en düşük memur maaşını 22 bin liraya çıkaran teklife eklenecek.

para-25.jpg

Zam Oranları

Komisyonda teklifin görüşmeleri devam ediyor. Şu tabloya göre:

  • SSK ve BAĞKUR emeklilerine %19,77 zam yapılacaktı.
  • EMEKLİ SANDIĞI emeklilerine %17,55 zam yapılacaktı.

3 sigorta kolunda maaş zamları hepsi için 6 aylık olarak %25'e çıkarılacak.

2023 Temmuz Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

2023 Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan zam oranı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, önergede belirtilen %25 zam oranı, emekli maaşlarını etkileyecektir. Tam detaylar ve güncel bilgiler resmi açıklamalarla birlikte duyurulacaktır.

para-35.jpg

Emekli maaşlarında yaşanan zam oranları, emeklilere mali anlamda bir rahatlama sağlayacak. Bu zam oranlarının emeklilerin yaşam standartlarını iyileştirmesi ve maaşlarını daha da güçlendirmesi umulmaktadır.