RTÜK Çocuklar İçin Uygun Olmayan Programların Fişini Çekti! RTÜK Kıyıma Başladı!

RTÜK Çocuklar İçin Uygun Olmayan Programların Fişini Çekti! RTÜK Kıyıma Başladı!

RTÜK'ten gelen kararla beraber sabah programlarına ihtar gönderildi. Sabah kuşağındaki programlar kapatılacak mı? Diyanet - SEN Genel Başkanı Nuri Ünal önemli açıklamalarda bulundu. Programların izleyici sağlığını olumsuz etkilediği düşünülüyor. İşte 9 farklı programla ilgili alınacak karar...

RTÜK Sabah Kuşağı Programlarını Kapatıyor mu? RTÜK İhtarı Sonrası Flaş Gelişme!

 

Sabah kuşağında yayınlanan pek çok program, çocuklar için uygun nitelikte değil. Onların sağlığını ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle bazı programlar büyük tepki görüyor. Eğlence üzerine olanlar herhangi bir sakınca yaratmıyor ancak cinayet ve çeşitli skandallara kapısını açan programlar tepkilerin hedefi haline geliyor. Peki sabah kuşağı programları kaldırılacak mı?

RTÜK 9 Programa İhtar Gönderdi

RTÜK'ün gönderdiği ihtarlar sonucunda nasıl bir işlem uygulanacak merakla bekleniyor. Sabah kuşağı programlarının izleyicilerin de tepkisini çektiği belirtildi. Ancak en son tepki Diyanet- SEN yetkililerinden geldi. Yapılan açıklamada mahremiyete ve Z kuşağının sağlığına vurguda bulunuldu. Vakfın genel başkanı ve yardımcısından gelen açıklama sonrasında gözler tekrar RTÜK'e çevrildi.

Çocuklar İçin Uygun Değil

Programların çocuklar için uygun olmadığını belirten Diyanet - SEN Genel Başkanı Nuri Ünal, programların daha yakından takip edilmesi gerektiği ve çeki düzen verilmesinin şart olduğunu ekledi. DNA testleriyle çocuklarının kendisine ait olmadığını öğrenen ebeveynler ve çok daha fazlasının Türk izleyicisine zarar verebileceğinin altını çizdi.