Cumhurbaşkanı Erdoğan Öğretmen Ataması Yapılacağını Söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Öğretmen Ataması Yapılacağını Söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Öğretmen atamasını yapacağını söyledi. Yapılan açıklama sonrasında merakla beklenen detaylar haberimizde paylaşıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların arasında öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Öğretmen ataması için ne kadar kadro alınacağı merak konusu oldu. Haberin detaylarını yazımız paylaşılarak sunudlu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri için Toplu Açılış töreninde konuşmasını yaptı. Yapılan konuşmada “Bugün tek bir açılış töreniyle 326 eğitim öğretim tesisini Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 bin Öğretmen Ataması Yapılacak

"Hizmete aldığımız 7 bin 541 yeni derslikle, Ankara'daki toplam derslik sayımızı 49 bin 700'e ulaştırmış bulunuyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart 2020'den bugüne kadar 180 milyona yakın canlı ders yapılmıştır." ifadesini kullanarak, "657 bini salgın döneminde olmak üzere bugüne kadar toplam 2 milyon tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dijitalleşme Adına Açıklamalarda Bulundu.

Salgın dönemiyle birlikte dijitalleşme konusunda büyük bir ilerleme olduğunu söylerken bazı açıklamalarında bulundu.  "Bir tarafta kaybederken öbür tarafta dijitalleşmeyle çok farklı bir mesafe aldık. dedi.

Koronavirüs Türkiye’nin Durumu

Aşılama ve koronavirüs hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklama olarak;

“Şu anda dünyada aşılamayı en başarılı şekilde yürüten ülke Türkiye"

"Kovid-19 vaka sayılarındaki düşüşle orantılı şekilde önümüzdeki dönemde yeni adımlar atmaya devam edeceğiz." ifadesini kullanan Erdoğan, Kovid-19 aşısı ile ilgili de "Yeni takviyeler yine alıyoruz çünkü herhangi bir rehavet çökerse Allah göstermesin altından kalkamaz, bedelini ödeyemeyiz."

Yüz yüze eğitim için içinde açıklaması olarak En kısa zamanda öğretmenler ile öğrencilerimizi buluşturmak için yoğun gayret sarf ediyoruz."

Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Yapılan açıklamalarla birlikte 20 bin öğretmen ataması yapılacak. Bu durum oldukça öğretmen adaylarını heyecanlandırmış durumunda oldu. Öğretmen ataması ilgili olarak ilkbahar aylarında netlik kazanılacaktır. Bu sayede öğretmen adaylarının da bir nevi umutları gelmiş olacaktır. 20 bin öğretmen kadrosuyla birlikte yeni girecekler şimdiden işini merakla bekliyor. Detaylı açıklamalar önümüzdeki aylarda belli olup sitemizde paylaşımları yapılacaktır.