2023 Kıdem Tazminatına Yüzde 50 Zam Daha Geldi! 2023 Yılında Kıdem Tazminatı Ne Kadar Olacak?

2023 Kıdem Tazminatına Yüzde 50 Zam Daha Geldi! 2023 Yılında Kıdem Tazminatı Ne Kadar Olacak?

2023 yılı Ocak ayı asgari ücrete gelecek zamla birlikte kıdem tazminatında da artış yaşanacak. Peki ya en yüksek 140 bin TL olan kıdem tazminatı kaç TL'ye çıkacak? Güncel bilgileri sizlerle paylaşırken kıdem tazminatındaki zam gelişmesini aktaracağız.

Kıdem tazminatının artışına ilişkin çeşitli ifadelere yer veriliyor. Dolayısıyla gelen bilgilerle beraber kıdem tazminatında bizleri hangi detayların beklediği de yanıt bulacak. Kıdem tazminatının 2023 Ocak asgari ücret zammı ile birlikte şekilleneceğini biliyoruz. Gelecek zamla birlikte pek çok kişi 2023 yılını beklemekte. Ona göre kıdem tazminatı almak istemeleri de çok normal gözüküyor.

Kıdem Tazminatı Kaç TL Olacak?

en düşüğü 6 bin 471, en yükseği 140 bin lira olan kıdem  tazminatının gelecek zamla birlikte %50 artması beklenmekte. Beklentilerin yanı sıra eğer %50'lik zam gerçekleşir ise 210 bin TL en yüksek kıdem tazminatı olarak kayıtlara geçecektir.

Özel ve Kamu Fark Etmiyor

Kıdem tazminatındaki zam ve son gelişmeler hem özel sektör çalışanlarını hem de kamu çalışanlarını ilgilendirmekte. Dolayısıyla buradaki temel faktörün 2023 asgari ücret zammı olduğunu belirtelim. Zam sonrasında kıdem tazminatında da bir gelişme yaşanması muhtemel olacak. Güncel detaylar ve çok daha fazlasını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.