Volkswagen Golf Sıfır Otomobil 189 bin TL'ye Düştü!

Volkswagen Golf Sıfır Otomobil 189 bin TL'ye Düştü!

Volkswagen Golf otomobillerinin 189 bin TL'lik hali herkesi şok etti. Peki sıfır model bu araç nasıl 189 bin TL olabiliyor? İkinci el fiyatlarında yaşanan yükselişten sonra gözler 2021 model araçlara çevrildi. İşte yılbaşı öncesi herkesin merak ettiği Volkswagen Golf araçlarına dair son gelişmeler...

Volkswagen Golf'ün 2021 model aracı dikkat çekmekte. Sıfır otomobil satın almak isteyenlerin göz bebeği haline gelen bu model, fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ülkemizde uygulanan çeşitli vergiler nedeniyle araç fiyatlarının yüksek olduğu görülmekte. Özellikle de ikinci el piyasasının pandemiden sonra uçuşa geçtiği görüldü. Ayrıca çip krizi de otomobil fiyatlarına etki etti.

Volkswagen Golf Vergisiz Hali

Volkswagen Golf Impression paketine ait aracın vergisiz hali ortalama 189 bin TL olarak belirtildi. Ancak %80'lik dilimde olması nedeniyle araca neredeyse 151 bin TL ekleme yapılıyor. ÖTV miktarının bu kadar yüksek olması dikkat çekmekte. 61 bin TL'lik KDV ve 630 TL'lik MTV'de eklenince son fiyat ortaya çıkmakta.

403 bin TL Ödemelisiniz!

Volkswagen Golf Impression paketine ait 1.0 sıfır motorlu aracı satın almak istiyorsanız 403 bin TL kadar ödeme yapmanız gerekiyor. Aradaki uçurum nedeniyle nüfusa göre daha az sıfır model araç alınmakta. Sıfır birikimle araç almak ise neredeyse imkansız hale geldi. Çok eski yıllardaki otomobiller alımı bile zorlaştı. Dolayısıyla vergilerin düşürüldüğü zaman dilimlerinde araç satışlarında ciddi bir artış yaşanıyor.