SSK ve Bağkur Emeklilerin Yüzü Gülecek! En Az 1.175TL Zam Gelecek! Resmi Tarih Açıklandı!

SSK ve Bağkur Emeklilerin Yüzü Gülecek! En Az 1.175TL Zam Gelecek! Resmi Tarih Açıklandı!

Emeklilerin yüzü gülecek. Yılbaşından önce emeklilere en az 1.175TL zam daha gelecek. Emekliler derneği resmi olarak açıkladı. Bu yıl emekliler çifte bayram sevinci yaşayacak. Zam ne zaman gelecek?

Emeklilerin yüzü gülecek. SSK, Bağ-Kur emekli maaşına en az 1.175 TL zam gelecek, Ekim’de artış hesaba yansıyacak! Emeklinin beklemiş olduğu gelişme ile ilgili Türkiye Emekliler Derneği son dakika açıklamalarını yaptı. Emekli vatandaşların bu taleplerinin kabul edilmesi halinde Maaşlar da en az 1.175 TL artış görülecek. Emeklilerin maaşları asgari ücret seviyesine çekilirken zamlı Maaşlar Ekim ayında hesaplara geçecek. Türkiye Emekliler Derneği bu konuda ki çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. Emekli maaşlarındaki artışın olup olmayacağı ise mecliste yapılacak olan görüşmeler sonrasında belli olacak.

Resmi Açıklama Geldi!

3.2 milyon emekli vatandaşım merak içerisinde beklediği zam haberleri devam etmekte. Özellikle Geçtiğimiz zamanda Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılmış olan açıklama da emekli vatandaşları Bir Hayli heyecanlandırmıştı. Temmuz ayında zam alan ve ardından bayram ikramiyesi alarak birazcık cebini rahatlatan emekliler bu talebini hayata geçmesi durumunda daha rahat bir hayat sürmeye başlayacak. Çünkü talep kabul edilirse emekli maaşlarına en az 1.175 TL ek zam yapılacak. Böylelikle en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesinde çekilmiş olacak. Talebi ileten Türkiye Emekliler Derneği aynı zamanda konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da bir mektup gönderdi.

EMEKLİ MAAŞINA EN AZ 1.175 TL ZAM YAPILACAK!

Türkiye Emekliler Derneği Tarafından yapılmış olan açıklamaya göre emekli vatandaşlar düşük maaşları nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşıyor ve hayatını devam ettirmekte zorluk çekmekte. Özellikle asgari ücret seviyesinin altında kalan emekli maaşlarına zam yapılması talep ediliyor. Türkiye Emekliler Derneği tarafından gündeme getirilen bu konuda taleplerinin kabul edilmesi halinde emekli vatandaşların maaşına en az bir 175 TL zam gelecek. Farkın hesaplara yansıması ile birlikte emekli maaşları en düşük asgari ücret seviyesinde olacak. Şu anda en düşük emekli maaşı 2000 sonrası SSK'lı olan vatandaşların maaşları. 2000 sonrası SSK'lı olan vatandaşlar 1627 TL emekli maaşı alıyor. Bu da açlık sınırının altında bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.