SGK'lı Emekliler 1000 TL İçin Acele Etsin! Geri Ödemesiz Ödeme Yapılacak!

SGK'lı Emekliler 1000 TL İçin Acele Etsin! Geri Ödemesiz Ödeme Yapılacak!

SGK'ya bağlı SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı emeklilerine ödeme müjdesi verildi. Emeklilere ne kadar para verileceği merak konusu oldu. Karşılıksız ve geri ödemesiz verilecek 1000 TL için nasıl başvuru yapılacak? İşte ödeme almak için emeklilerin yapması gerekenler...

SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı ile emekli olmuş kişilere özel bir açıklama geldi. Başvurmaları durumunda 1000 TL'lik tek seferlik bir ödeme yapılacak. Eğer sizler de emekliyseniz ödeme almak istiyorsanız ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Başvuru aşaması oldukça önemli. Karşılanması gereken bazı şartlar bulunuyor.

Emekliye Promosyon Ödemesi

Emekliler, promosyon ödemesi ile önemli bir fırsat elde edecek. Yapılan anlaşma gereği 3 yıl boyunca emekli maaşınızın Kuveyt Türk hesabınıza yatmasını kabul etmelisiniz. Emeklilik şartını da karşılamanız durumunda başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Üstelik maaşınıza göre alacağınız promosyon ödemesinde de artış yaşanacak. Ayrıca Kuveyt Türk'ten alınan ilk maaş sonrasında birkaç gün içerisinde promosyon ödemesi hesabınıza yatacak.

Emekli Maaşına Göre Ödenecek

Emekli maaşınız 1500 TL ve altı ise 750 TL promosyon ödemesi yapılacak. 1500 - 2500 TL arasında olanlar  875 TL'lik ödeme almaya hak kazanacaklar. Son olarak 2500 TL ve üzeri emekli maaşı alanlar 1000 TL promosyon ödemesi alacaklar. Dolayısıyla eğer emekli iseniz sizler de promosyon fırsatından yararlanabilirsiniz.