Doğalgaza Gelen Zamlar Şok Etti! Doğalgazda %100'den Fazla Fiyat Artışı

Doğalgaza Gelen Zamlar Şok Etti! Doğalgazda %100'den Fazla Fiyat Artışı

Doğalgaz faturalarına gelen zamlarla birlikte artık vatandaş doğalgaz açıp açmamakta kararsız kalabilir. Güncel detaylarla birlikte doğalgaz fiyatlarındaki son duruma göz atılacak. Doğalgazın güncel fiyatlarına baktığımız vakit %100'den fazla zam yapıldığı görülüyor.

Doğalgaza gelen son zamlarla birlikte çeşitli ifadelere yer verildi. Bahar ayları ve yaz aylarından itibaren gelen zamların hemen ardından bilinmeyenler yanıt buluyor. Bu noktada kış aylarına yaklaştığımızda kombilerin açılmasıyla birlikte faturalardaki yükseliş görülecek. Doğalgaz kullanımı yavaş yavaş lüks haline geliyor. Doğalgaz kullanımının azalması veya çeşitli tasarruf yöntemlerinin devreye girmesi muhtemel. Çünkü aksi halde her hanede en az bin tl'lik ortalama fatura ödenmesi mümkün olabilir.

Doğalgaz Lüks Olacak!

Doğalgaz fiyatlarındaki güncel gelişmelerle birlikte çeşitli detaylar da yanıt bulacak. Peki ya bizleri güncel olarak neler bekliyor? Fiyatların dudak uçuklatması muhtemel. Çünkü daha önce böylesine yüksek oranda zam yapıldığı görülmedi. Birkaç seferde gelen zamları topladığımızda %100'den fazla doğalgaz fiyat artışı yaşandı.

Doğalgaz Tarifesinde Son Durum

BOTAŞ elektrik üretimi doğalgaz tarifesi  2021 Ocak'ta 1.41 lira iken 2022 Ocak'ta 5.52 liraya, Ekim 2022'de ise 20.63 liraya yükseldi. EPİAŞ piyasa takas fiyatı Ocak 2021'de 0.30 lira iken Ocak 2022'de 1.18 liraya, Ekim 2022’de ise 3.47 liraya ulaştı.