2022 Yılında Asgari Ücret 4000 TL Olacak mı? Asgari Ücrete Gelen Zam Açıklanıyor!

2022 Yılında Asgari Ücret 4000 TL Olacak mı? Asgari Ücrete Gelen Zam Açıklanıyor!

2022 yılı asgari ücretlinin alacağı maaş zammına ilişkin bazı açıklamalar yapıldı. TÜİK'in yıllık orandaki enflasyon verilerine bakılacak olursa asgari ücret hakkında az çok tahmin yürütülebilir. Peki asgari ücret 4000 TL'yi görecek mi? Milyonların merak ettiği soru ile 2022 asgari ücret zam oranı paylaşılacak...

Asgari ücretli vatandaşların merak ettiği zamla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Enflasyon verilerine bağı olarak asgari ücretin 4000 TL'yi aşacağı söyleniyor. Konuyla ilgili iktidar partisi yetkililerin açıklamaları da heyecanlandırdı. Peki 2022 yılında asgari ücretli ne kadar zam alacak? Yüzdelik dilime bakacak olursak TÜİK verilerinin dikkate alacağı bildiriliyor.

Asgari Ücret Kaç TL Olur?

2022 yılı asgari ücretinin 4000 TL olacağı söyleniyor .Bu konuda çeşitli açıklamalar olsa da henüz kesinleşmiş bir veri bulunmamakta. Üstelik TÜİK verilerine bakıldığında yıllık oranda enflasyonun %19,89 olarak açıklandığını söylemeliyiz. Buradan çıkacak sonuçlardan biri de eğer hükümet enflasyonun üzerine bir miktar ekleme yaparak zam uygular ise 4000 TL'lik bir asgari ücret gelişmesi yaşanabilir.

AGİ de Zamlanacak

Asgari Geçim İndirimi'ne de benzer oranda zam gelmesi bekleniyor. Eğer asgari ücretliye yüksek oranda zam uygulanırsa AGİ'nin de artacağını belirtelim. Bu nedenle Aralık ayında yapılması planlanan açıklamayı milyonlarca vatandaş takip edecek. Asgari ücretlinin yüzünü güldürecek bir açıklama yapılması bekleniyor.