Yasak Elma Dizisi Oyuncularına Yapımcıdan Rekor Ceza! Yasak Elma Çekimleri Durdu..

Yasak Elma Dizisi Oyuncularına Yapımcıdan Rekor Ceza! Yasak Elma Çekimleri Durdu..

FOX TV ekranlarında izleyici ile buluşan Yasak Elma dizisinin 4. sezonuna doğru sette yaşanan gerginliğin ardından Nesrin Cavadzade’nin diziden ayrılması olay olmuştu. Sette çıkan büyük gerginliğin sonucunda oyuncunun yönetmen ile anlaşmazlık yaşaması ile birlikte seti terk etmesi krize sebep oldu. İşte haberin tüm detayları...

Haber İnternette / Detay - Med Yapım'ın sahibi olan Fatih Aksoy, sette çıkan gerginliğin ardından yetenekli oyuncu Nesrin Cavadzade’nin hikâyeden ayrılmasına karar verdi. Bunun ardından dizi ekibinde yaşanan bu olayın tekrarlanmaması adına da önemli bir mesaj verildi. Med Yapım ve oyuncular arasında yapılan sözleşme ise herkesi şaşkına çevirdi.

Med Yapım sözleşme maddesine bir yenisini daha ekledi

Alınan bilgiler neticesinde Med Yapım oyuncu sözleşmelerine bir yenisi daha eklendi. Med Yapım önlem alırken aynı zamanda benzer bir olayın yaşanmasının da bir nevi önüne geçmiş oldu. Yapılan açıklamalara göre bu yeni kararın detayları da paylaşıldı. Med Yapım sette işini tamamlamadan ayrılan bir oyuncunun 10 bölüm ücreti kadar ceza ödeyeceğini dile getirdi.

İstisnasi durumlar hariç devlet hastanesinden alınan bir rapor ile geçerli bir hastalığının kanıtlanması ya da yakın derecede bir aile üyesinin vefatı ya da adli makamlardan gelen davetler dışında oyuncuların işini bitirmeden setten ayrılmasına izin verilmeyeceği açıklandı. Alınan bu yeni karar ardından Yasak Elma dizi setinde herhangi bir sorun yaşanmayacağı da söyleniyor. Ayrıca yaşanan sorunların önüne geçmek için alınan bu karar stoksuz giden dizinin izleyicilere de her hafta yayın sözü verdiğini gerçekleştiriyor.

Yasak Elma dizisi altıncı sezon hazırlığına başladı

5. sezonu ile ekranlarda yerini alan Yasak Elma dizisi reytinglerde de iyi bir başarı elde etti. Başarılı bölümler ile geniş izleyici kitlesine ulaşan Yasak Elma dizisi şimdiden altıncı sezon hazırlığı ile de gündeme damga vurdu. Yetenekli oyuncu Şevval Sam'ın Yasak Elma dizisinde yaşlanmak istemediğiniz söylemesi ayrı bir olay yarattı. Alınan bilgiler neticesinde Fatih Aksoy'un 200. bölümü çekerek yapımcı kariyerinde zirveye çıktığı gelen bilgiler arasında da yerini alıyor.

Kaynak:Dizi Haberleri