TRT Dünya Hali Dizisinin Final Yapacağını Resmi Olarak Açıkladı! Dünya Hali Ne Zaman Final Yapıyor?

TRT Dünya Hali Dizisinin Final Yapacağını Resmi Olarak Açıkladı! Dünya Hali Ne Zaman Final Yapıyor?

TRT 1 ekranlarında yaz dönemi boyunca izleyicileri ile buluşmaya başlayan Dünya Hali dizisi ilk bölümünden bu yana düşük reytingler aldı. Düşük reytingler ile yoluna devam eden TRT 1 dizisi daha fazla direnemedi. Ekranların komedi türündeki Dünya Hali dizisi hakkında final kararı gündeme geldi. İşte haberin tüm detayları...

Başrollerinde Caner Şahin ve Pelin Abay gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı Dünya Hali dizisi ilk bölümü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Sıra dışı tanıtım filmi ve komedi hikayesi ile kemik izleyici kadrosuna sahip olan Dünya Hali dizisi reytinglerde istenilen başarıyı elde edemedi. Bundan dolayı kanal ve yapım ekibi dizi hakkında yeni bir karar alarak, final tarihini açıkladı.

Dünya Hali dizisinin final tarihi belli oldu

TRT 1'in verdiği karar sayesinde Dünya Hali dizisi bir dönem yoluna devam etti. Son derece düşük reytingler almasına rağmen 20. hafta dayanan dizi hakkında final kararı geldi. Reyting savaşı'nda ayakta kalamayan Dünya Hali dizisinin fişi çekildi. Alınan bilgiler neticesinde Dünya Hali dizisi 15 Aralık Çarşamba akşamı ekranlara getirecek olan 20. bölümünün ardından izleyicisine veda edecek. Reytinglerde başarı sağlayamazsa da dizi belli bir izleyici kitlesine hitap ediyordu. Bundan dolayı dizinin vedası üzüntü ile karşılandı.

İzleyiciler tepkisini sosyal medyadan bildirdi

Dünya Hali dizisi izleyicisi ailece izleyebildikleri tek dizinin olduğunu söyledi. Sırf reytingleri düşük olmasından dolayı dizinin bitmesine tepki gösteren izleyiciler dizinin anlam yüklü olduğunu ayrıca zekice hazırlanmış bu projenin bitmesini istemediklerini de yazdı. Bir başka izleyici ise üzüntüsünü dile getirerek çok güzel bir dizinin final kararı ile karşı karşıya kaldığını belirtti. Dizinin kıymetinin bilinmediğini TRT 1 izleyicilerinin komedi dalında ki bu diziye önem vermediklerini aksetti. İzleyiciler Dünya Hali dizisinin gayet başarılı bir yapım olduğunu belirterek kanal ve yapım ekibine tepki gösterdi. Çünkü dizinin ders verdiğini ve anlam yüklü olduğunu bittiğine çok üzüldüklerini söyleyen izleyiciler, değeri bilinmeyen bir dizi olduğunu ifade etti.