Sadakatsiz Dizisi RTÜK'e Şikayet Edildi! RTÜK Sadakatsiz Dizi için Kararını Verdi

Sadakatsiz Dizisi RTÜK'e Şikayet Edildi! RTÜK Sadakatsiz Dizi için Kararını Verdi

Kanal D Sadakatsiz dizisinin son bölümündeki bazı sahneler kurumu harekete geçirdi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Sadakatsiz dizisini RTÜK'e şikayet etti. Dizide yaşananlar normal karşılansa da RTÜK'ten gelen cezada Sadakatsiz yayından kaldırılabilir. Sadakatsiz'in erken final yapma ihtimali seyircileri heyecanlandırdı.

Sadakatsiz, geçtiğimiz gün yayınlanan bölümünde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne ilişkin hassas bir noktaya değinmiş olabilir. Kurumun itibarını zedeleyebilecek bir olayın yaşanıldığı düşünülüyor. Haliyle Kanal D dizisiyle ilgili bir soruşturma başlatılması istenmekte. RTÜK'e şikayet edilen diziyle ilgili hızlı bir işlem yapıldı. Pek çok kişi Sadakatsiz'in devam etmesini istese de sevilen dizi yakında final haberiyle karşımıza çıkabilir. Peki Sadakatsiz bitecek mi?

RTÜK Ceza Verebilir

Öte yandan RTÜK'ün yayından kaldırmak yerine Kanal D'ye bir ceza verebileceği düşünülüyor. Dizideki gelişmeler Tapu ve  Kadastro Genel Müdürlüğü'nü harekete geçirmişti. İmaj zedelemesi gibi ciddi bir konu ile karşı karşıya kalan kurum, yanlış lanse edilmesinden ötürü diziyi ve kanalı RTÜK'e şikayet etti. Başrollerinde Cansu Dere, Melis Sezen ve Caner Cindoruk'un olduğu dizideki son gelişme hayret ettiriyor.

Sadakatsiz Yayınlanmayacak mı?

Eğer Sadakatsiz dizisi bir süre ekranlara gelmez ise RTÜK tarafından birkaç haftalık ceza aldığı izlenimi uyanabilir. Dizinin yayından kaldırılması beklenmiyor. Kalıcı şekilde böyle bir kararın alınması zor. Çünkü izleyici kitlesi oldukça fazla olan dizinin yurt dışına dahi satışlar yaptığı biliniyor. Haliyle bir bölüm yayınlandığı için diziye en fazla ceza verilmesi muhtemel.