Kıbrıs Zafere Doğru Dizi Oyuncusu Ankaralı Ölmedi! Kıbrıs Zafere Doğru Ankaralı Ortaya Çıkıyor

Kıbrıs Zafere Doğru Dizi Oyuncusu Ankaralı Ölmedi! Kıbrıs Zafere Doğru Ankaralı Ortaya Çıkıyor

TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin başrollerinde Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın ve Demir Saltoğlu gibi başarılı oyuncular yer Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin yeni bölümünde neler olacağı ise şimdiden merak söz konusu oldu. İşte haberin tüm detayları...

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin yeni bölümünde Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesi ön plana çıkacak. 1967 yılı çerçevesinde ekranlara gelecek olan dizinin bazı sahneleri ise şimdiden dikkat çekti. Dizinin bir önceki bölümde sergilediği sahneler ise izleyiciyi adeta mest etti. Özellikle Süleyman Demirel sahnelerinin ekranlara gelmesi diziye olan ilgiyi arttırdı.

Süleyman Demirel dönemi ekranlara geldi

Dönemin Türkiye Cumhuriyeti başbakanı olan Süleyman Demirel devrinin ekranlara geleceği biliniyor. 19 Kasım Cuma akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi 15 bölümünü ekranlara taşıdı. 1974 harekâtından önceki son bölüm noktası olan 1967 yılı resmen başladı. Yunanistan'ın başkenti olan Atina'da yaşanan cunta darbesinin ardından Kıbrıs'ta da birtakım olaylar boy gösterir. Rumlar tekrardan soykırım yapma hareketini kalkışarak herkesi hazırlıksız yakalar. Türkiye'nin en genç başbakanı olan Süleyman Demirel ise Rauf Denktaş ile kafa kafaya verir. Bunun ardından Dereli ailesi ve Mücahit takımı da olaylara karşı hazırlık aşamasına girişir. Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin yayınlanan son bölümünde Ankara'da gizli bir el gizli operasyonlar yürüterek Kıbrıs'ı rahatlatmak adına elinden gelen her şeyi yapar.

Ankaralı ve Efsane yaşıyor mu?

Ankaralı 3 yıldır herkes tarafından öldü olarak bilinir. Ankaralı ve felç kalan Efsane bilinmeyen bir yapılanmanın parçası olarak yer altına çekilmiş de olabilir. İhtimal dahilinde Ankaralının Kıbrıslılara yardım edeceği düşünülüyor. Bunun dışında Ankara’da Kıbrıs Türklerine kimin yardım ettiği de merak söz konusu oldu. Yönetmenliğini Barış Erçetin ve Osman Taşçı'nın üstlendiği senaryosunun Başar Başaran ve Emre Özdür’ e ait olduğu Kıbrıs Zafere Doğru dizisi çok konuşulacak yeni bölümü ile cuma akşamı saat 20.00 de TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.