Hukukçulardan Yargı Dizisine Büyük Tepki! Yargı Dizisine Binlerce Şikayet Geldi!

Hukukçulardan Yargı Dizisine Büyük Tepki! Yargı Dizisine Binlerce Şikayet Geldi!

Yargı'nın yeni bölümünde yaşananlar herkesi şok etti. Hukuk alanındaki hatalar dikkat çekiyor. Mantık hatalarıyla dolu olan dizide neler yaşandı? İzleyiciler artık isyan etmek üzere. Kanal D'de ekrana gelen dizide olanları sizler için derledik. Sosyal medya büyük tepki gösterdi.

Kanal D'de yayınlanmakta olan Yargı dizisi, reytingleri silip süpürüyor. Dizide pek çok şey yolunda ilerlemekte. Ancak merak edilen bir şey var ki o da bazı çekim hataları. Senaryo ile bağlantılı şekilde ilerleyen bu hatalardan en önemlileri ise genellikle hukuk kaynaklı olmakta. Hukukta yer alan terimlerin yanlış kullanılması bir yana kullanılan cümlelerdeki hatalar gözler önüne serildi. Twitter'da paylaşım yapan bir kullanıcı, avukat olarak daha önce bu tarz söylemlerle karşılaşmadığını belirtti. İşte Yargı dizisinde yaşanan hukukla ilgili hatalar...

Yargı'da Mantık Hataları Var!

Sosyal medya kullanıcısının paylaştığı yazıda "hiçbir sulh ceza hakiminin cinayeti duyunca tüylerinin diken diken olduğu ve bu yüzden şüphelinin tutuklanmasına karar verdiğini" duymadığını açıkladı.

Şüpheliye Sanık Dendi!

Öte yandan dizide şüpheli olan kişiye iddianame kabul edilmeden sanık denilmesi de dikkat çekti. Hukuk alanında eğitim almış veya az çok hukuk bilgisi olan insanlar bu sahneyi garipsedi. Kanal D dizisindeki bu tarz mantık hataları gerçekten can sıkıyor. Çünkü bunlara dikkat edilmesi gerekmekte. Yargı dizisinin yeni bölümünde ne gibi gelişmeler yaşanacak hep birlikte öğreneceğiz.