Gaffar Okkan Dizisi Detayları Belli Oldu!

Gaffar Okkan Dizisi Detayları Belli Oldu!

Gaffar Okkan dizisi hakkında detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Dizinin konusu bölümleri ve detayları haberimizde paylaşıldı.

Diyarbakır’da şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın hayatı hakkında dizi yapılıyor. Oldukça güzel adım yapılarak dizide büyük adımlar atılıyor. Çekimleri Nisan’da başlayacak diziyi sosyal medyada oldukça övgüyle yer aldı. Dizinin adı olarak Kanpeçek olarak belirlendi. Yapılan görüşmeler sonucunda ailesiyle görüşülen şehitin ismi kullanılmayacak. Buna göre açıklamalarında yer alan bilgiye göre Biz de bazı konulara değinip, rahmetliyi o şekilde anacağız. Diyarbakır'a yaptığı güzellikleri, Diyarbakır halkı üzerinde bıraktığı izleri yansıtmaya çalışacağız" dedi.

Kanpeçek Dizi Nerede Çekilecek?

Dizi çekimlerine nisan ayında başlanmasıyla birlikte nerede çekileceği konusunda açıklamalar yapıldı. Dizinin ilk bölümleri bir ay içerisinde tamamlanacak. İlk sezon 13 bölümden oluşarak hareket edileceği söyleniyor. Mazlum Yiğit yaptığı açıklama olarak;

“Dizinin içeriği Gaffar Okkan olayına benziyor. Tamamen Gaffar Okkan değil çünkü ailesi isim olayına girmemizi istemediler. Biz de bazı konulara değinip rahmetliyi o şekilde anacağız ve Diyarbakır’a yaptığı güzellikleri, Diyarbakır halkı üzerinde bıraktığı izleri yansıtmaya çalışacağız”

 “Çok sağlam bir kadromuz var. 3 Nisan’da çekimlere başlıyoruz. Birinci sezon 13 bölüm olacak. 1 ay içinde ilk bölümleri tamamlayıp dijital platformlara vereceğiz. 2021 yılı içinde yayınlanacak, anlaşmalar var ama şu an net bir yayın tarihi veremem. Türkiye’nin bir internet dizisine göre açık ara en iyi kadrosunu kurduk. En güzel şehirde çekiyoruz ve işin en önemli kısmı sadece ünlü oyuncular değil Diyarbakır’dan çıkaracağımız oyuncuları da işin içine dahil edip neler yapabileceklerini herkese göstereceğiz.”

“Gaffar Okkan’ın ailesi müsaade etmediği için belki ismini kullanamayacağız ama onun yapmış olduğu güzellikleri dolaylı olarak anlatacak bir dizi ile anacağız onu. Çok hoşuma gitti ve duygulandım. Bu yapımda yer almak beni mutlu etti. Neden hep İstanbul, Ankara; neden Diyarbakır değil? Burada da güzel şeylerin yapılması lazım. Potansiyel çok iyi ve Diyarbakır’ın tarihi dokusu hiçbir yerde yok. Beni gezdirdiklerinde tüylerim diken diken oldu. Çok güzel bir dokusu var, Diyarbakır’ın her yeri doğal plato. Güzel şeyler olacak, en azından güzel bir mesaj vereceğiz. Örneğin; gençleri uyuşturucu bataklığından kurtaracak temalar var içinde. Bu çok güzel bir şey ve beni de etkiledi. Biz sanatçıyız, bir şeyler yapmamız lazım sanatla ilgili sanatsız yaşayamıyoruz. Dizinin kadrosu da çok iyi ve o yüzden iyi bir şey çıkacak, diye düşünüyorum ve iyi mesaj vereceğiz; Diyarbakır’a ve yöreye…” açıklamalarını yaptı.