Destan Dizisi Bu Akşam Var mı?  Destan Dizisinin Tüm Detayları ve Serüveni Ortaya Çıktı!

Destan Dizisi Bu Akşam Var mı? Destan Dizisinin Tüm Detayları ve Serüveni Ortaya Çıktı!

Aylardır tanıtımı yapılan ve başrolünde Ebru Şahin'in bulunduğu Destan dizisi ile alakalı yeni bir gelişme ortaya çıktı. Yetenekli oyuncu Ebru Şahin’in hayranları tarafından büyük bir merakla beklenen Destan dizisinin ilk bölümünü bekliyor. İşte haberin tüm detayları...

ATV ekranlarında yayınlanan dizinin ilk bölüm özeti ekranlara taşındı. Son derece iyi bir prodüksiyon olan Destan dizisi izleyicileri daha önce görmedikleri bir döneme götürmeye hazırlanıyor. Hercai dizisinde sergilediği performansının ardından Destan gibi çok iyi bir projede yer alan Ebru Şahin başrolünde yer aldığı dizide çok iyi bir performans sergilemeye hazırlanıyor. Aylardır tanıtımı yapılan Destan dizisinin tanıtımındaki sahnelerinde Ebru Şahin'in performansı ise izleyici şaşkına çevirdi.

Destan dizisinde neler olacak?

Bozdağ Film tarafından çekilen ve çok yüksek bütçesi ile dikkatleri şimdiden üzerine çeken Destan dizisi bu akşam ilk bölümüyle ekranlara gelecek. Dizinin ilk bölümünde neler olacağı ise şimdiden merak söz konusu oldu. 8 yüzyılda Orta Asya'da İslam’ı henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi hayat hüküm sürüyor. Siyasi şartlarda Gök hanlığının ulu Kaan’ı Alpagu Han'ın kardeşi Balamir Yabgu baş kaldırarak yeni gelişmeleri sahne olur. Batı Göktürk kağanlığı ekranlara gelecektir. Ayrıca bu Han’ı canlı büyük Bir tehlike bekliyor. Akkız ise çocukluğundan beri İntikam ateşiyle yanıp tutuşuyor.

Destan dizisinin büyük prodüksiyonu!

Ebru Şahin'in başrollerinde yer aldığı dizi aksiyonlu sahneleri ile dikkatleri üzerine çekti. Yetenekli oyuncunun kostümü ise izleyicileri şaşkına uğrattı. Türklerin Müslümanlığı kabul etmeden önceki yaşamını ekranlara taşıyacak olan dizinin milli duyguları barındırması da şimdiden dizi severlerden tam not aldı. Zor bir prodüksiyona ait olan Destan dizisi çok yoğun bir araştırma ve çalışma sonucu ekranlara çıkacak.

Dizinin çekimleri Bozdağ film platosuna ait. Bunun dışında Asya Türk mimarisi uygun bir şekilde Saray Beykoz kundura fabrikasında inşa edildi. Ayrıca 4 bin 500 metrekare kapalı bir alan içerisinde saray kabul odası yapılarak yaşam odaları sahnelerde yer alacak. Eşya, aksesuar, kılıç, kalkan, mızrak ve obje ürünleri oyuncular için 125 adet yardımcı oyuncular için 8 bin 115 parça kostüm hazırlandı. Destan dizisi kamera arkası ekibi 235 kişiden oluşurken 1. bölüm çekimlerinde 4 bin 500 yardımcı oyuncu yer aldı.