BİM Marketler Zinciri Beklenmedik Dev İndirim Yaptı! Tüm Ürünlerde Yüzde 40 Oranında İndirim Yaptı!

BİM Marketler Zinciri Beklenmedik Dev İndirim Yaptı! Tüm Ürünlerde Yüzde 40 Oranında İndirim Yaptı!

Türkiye zincir marketler üzerinde hükümet tarafından uyarılara uyarak indirim yapma kararı aldı. Vatandaşın son zamanlarda oldukça pahalı fiyatlandırmalar almasıyla birlikte büyük tepki oluştu. BİM ürünlerinde ne kadar indirim oldu detaylar haberimizde paylaşım sağlandı.

Marketlerde ortak olarak hareket ederek yüksek miktarda fiyat artışı sağlanmasıyla birlikte alım gücünün düşüş yaşanmasına neden oldu. Dolar etkisini gitmesiyle birlikte vatandaşlar oluşan piyasa üzerinde fiyatların indirilmesi isteniyordu. Hükümetin yakın takibiyle birlikte çok yüksek miktarlarda cezaya açık olabilecek tespitler yapılmasıyla birlikte etkisini göstermeye başladı. BİM Market de yüzde 40’a varan indirim yapılacağını açıklamasıyla birlikte gözler yaşanan fiyatlara da dikildi.

BİM Yüzde 40 İndirim

Yaşanan durumla ilgili ilerleyen süreç içerisinde indirimler daha çok gözükebilir olacak. En çok zam gelen ürünler sırası olarak un, yumurta, yoğurt, peynir ve tereyağı olarak yer aldı. Ancak henüz bu tür ürünlerde düşüş gerçekleşmedi. Açıklamalara göre eğer bu tür durumda fiyatlar indirgenmesi sağlanmazsa incelemeler de başlatılacak. Ayçiçek yağının tüm marketler de düşüş sağlaması da ilerleyen zamanlarda bu düşüşler daha fazla olması gerektiğini gösteriyor. Aksi halde alım gücüyle ilgili ciddi sıkıntılar yer alacaktır.