Konut Sektöründe Daire Fiyatlarından Düşüş Haberi Geldi! Fiyatlar Ne Kadar Düştü?

Konut Sektöründe Daire Fiyatlarından Düşüş Haberi Geldi! Fiyatlar Ne Kadar Düştü?

TOKİ Sosyal Konut Projesi'ndeki güncel gelişmeler ve dahası gözler önüne seriliyor. Öyle ki konut sektöründeki piyasanın bir anlık yavaşlaması ve daire fiyatlarının düşmesi şaşırttı. Peki ya güncel olarak daire fiyatları tekrardan artacak mı yoksa düşüş devam mı edecek?

Konut sektöründen gelen haberlerle birlikte daire fiyatlarının iyice düştüğü belirtiliyor. Bu noktada dairelerin güncel değerlerinde ortalama %10'luk bir düşüş olduğu ifade edildi. Peki ya önümüzdeki aylarda bu düşüş devam edecek mi yoksa farklı bir gelişme mi yaşanacak?

Daireler Neden Değer Kaybediyor?

Konut satın almak isteyenlere bu düşüşü fırsat olarak nitelendirmekte. Zira hali hazırda TOKİ Sosyal Konut Projesi kapsamında milyonlarca vatandaş kuraları bekliyor. Kuralar sonuçlandıktan sonra hak sahipleri ödemelerini yapmaya başlayacak. Ev sahibi olmak isteyenler, devlet ve TOKİ'nin iş birliği ile hazırlanan bu konutlar için başvuruda bulunmuştu.

TOKİ'den Sonra Piyasa Düzelebilir

Piyasadaki durgunluğun TOKİ'den gelecek kura haberi sonrasında düzelebileceği vurgulanıyor. Pek çok emlakçının piyasaları bu gelişmeye bağladığı belirtildi. Milyonlarca vatandaşın hayalini kurduğu ev sahibi olma üzerine TOKİ Sosyal Konut Projesi önemli bir fırsat olarak nitelendirildi.