Bankalar Kredi Kartlarına Yeni Kural Getirdi! Temassız Kullananlar Dikkat!

Bankalar Kredi Kartlarına Yeni Kural Getirdi! Temassız Kullananlar Dikkat!

Kredi kartı ve banka kartlarına pandemi döneminde çok kullanılan temassız kart limitleri yükseltilme kararı alındı. Market alışverişlerinde daha çok kullanılan temassız kart özelliği yükseltilmesiyle büyük rahatlık yaşanacaktır. Hızlı bir şekilde ödeme sağlanan kart işleminde limit ne kadar oldu? Yeni temassız kart limiti konumuzda detayları paylaşımı sağlandı…

Kredi kartının önemi gün geçtikçe artıyor. BDDK yeni bir düzenleme sağlayarak kredi kartlarında temassız ödeme limiti artırıldı. 1 Şubat itibariyle yeni limit devreye girecek.

Temassız Kart Limiti 500 TL’ye Çıkarıldı

Alınan yeni karar doğrultusunda kredi kartı ve banka kartları temassız limiti 500 TL’ye çıkarıldı. 1 Şubat itibariyle yeni limitler tüm bankalar tarafından devreye girilecek.

Koronavirüse Yeni Tedbir

Koronavirüs salgının olduğu günlerde alışverişlerde daha güvenli ortam sağlanması için önlemler alınmaya devam ediyor. Daha önceden 250 TL olarak başlayan limitler güncelleme sağlanarak 350 TL’ye çıkmıştı. Bu süreçten sonra da 500 TL’ye çıkarılarak ödemelerin daha kolay yapılmasını sağladı.

Kredi kartı veya banka kartında temassız özelliği olmayan kişiler bankalardan yeni kart talebinde bulunabilirler. Bunun için kayıtlı olduğunuz bankanızın şubesine giderek veya çağrı merkezi numarasını arayarak yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

İlerleyen süreç içerisinde talebiniz yerine getirilerek kredi kartınız ulaşımı sağlanacak ve temassız karta sahip olacaksınız. Kredi kartı ve banka kartı temassız yeni kart limiti 1 Şubat itibariyle devreye girecektir.